خانه » آموزش » دریافت پیام های گوشی اندرویدی از طریق کامپیوتر

دریافت پیام های گوشی اندرویدی از طریق کامپیوتر

روزی پرمشغله را در نظر بگیرید که حسابی درگیر کار های کامپیوتری خود هستید و ناگهان گوشی تان زنگ می خورد، حال پیدا کردن گوشی و بازکردن صفحه و … به کنار،  اگر می خواهید بدانید چگونه می توان از پیام دریافت شده روی گوشی در کامپیوتر خود باخبر شد با ما همراه باشید.

 

دستگاه اندرویدی شما برای اجرای این قابلیت نیازمند دارا بودن اندروید نسخه ۴٫۱ به بالا می باشد. همچنین این نکته را یاد آور می شویم که این اطلاعات روی بخش اطلاعات برنامه Chrome نمایش داده می شوند.

اول از همه برنامه Pushbullet را از مارکت ایرانی پلازا دانلود کرده و روی گوشی خود نصب کنید. پس از نصب شما باید با حساب کاربری Google خود در برنامه ثبت نام کنید. (دقت داشته باشید که باید در کامپیوتر با همان حسابی نام کنید که در گوشی خود ثبت نام کرده اید.)

طبق عکس زیر در تنظیمات گوشی خود در بخش Notification Settings گزینه notification mirroring service را که مربوط به برنامه Pushbullet است فعال کنید تا برنامه به نوار اطلاعات گوشی شما دسترسی داشته باشد.

حالا افزونه Pushbullet را از Chrome Web Store دریافت کرده و روی مرورگر Chrome خود نصب کنید. حالا آیکن این افزونه در نوار بالای مرورگر نمایان شده و شما بعد از کلیک روی آن باید با همان حساب کاربری که در برنامه وارد کردید ثبت نام کنید.

نمایش اطلاعات گوشی

پس از اتمام ثبت نام هر پیامی که در نوار اطلاعات گوشی شما ظاهر شود در کامپیوتر شما نیز به عنوان یک پنجره pop-up نمایش داده می شود. البته برنامه پس از چند ثانیه اطلاعات را مخفی می کند اما شما همچنان می توانید با کلیک بر روی آیکن برنامه در سمت چپ Task bar به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

برنامه Pushbullet همچنین این امکان را فراهم می کند که اطلاعاتی را که نمی خواهید در کامپیوتر خود دریافت نکنید، برا مثال شما دوست ندارید پیام هایی که از طرف Google Play در مورد آپدیت های جدید دریافت می شود را روی کامپیوتر مشاهده کنید. برای این کار وقتی پیامی از آن را دریافت کردید گزینه Disable mirroring of Google Play Store را انتخاب کنید. همچنین برای اینکه هر زمانی یک اطلاعات نمایان شد هم در گوشی و هم در کامپیوتر به طور خودکار پاک شود، از گزینه Dismiss a notification of Google Play Store استفاده کنید.

برای اعمال تنظیمات مورد نظر خود نیز برنامه Chrome را باز کرده و روی افزونه Pushbullet کلیک کنید. از امکانات جالب این برنامه می توان به گزینه های فعال نگه داشتن برنامه بعد از بستن Chrome و پخش صدا در هنگام دریافت پیام اطلاعاتی اشاره نمود.

شما همچنین می توانید از طریق این افزونه به هر تعداد که می خواهید پیام، لینک، محتوای رسانه ای و… ارسال کنید.

 

How To Geek

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*